picture

Regeneracja

Zapamietaj

"Pamiętaj - turbosprężarka jest częścią silnika i spełnia w nim bardzo ważną funkcję, niesprawna turbosprężarka może doprowadzić do uszkodzenia silnika, także silnik nie działający prawidłowo może uszkodzić turbosprężarkę. Brak smarowania ,niski stan oleju, długo niezmieniany olej oraz zabrudzenia lub opiłki znajdujące się w nim mogą doprowadzić do uszkodzenia łożyskowania i zatarcia się układu wirującego. Zbyt szybkie gaszenie rozgrzanego silnika powoduje zwęglanie i osadzanie się oleju w układzie smarowania turbosprężarki, z czasem kanały smarujące zostają zalepione powstałym nagarem i cały układ zaciera się z powodu braku smarowania. W ekstremalnych przypadkach po zgaszeniu bardzo rozgrzanego silnika dochodzi do spuchnięcia materiału i urwania wałka, dlatego zaleca się odczekać kilka minut przed wyłączeniem aby ostudzić silnik."

turbosprezarki.net

Magazyn
 

stany magazynowe

 

Proces regeneracji

example2
  • Demontaż turbosprężarki na pojedyncze części,
  • mycie i czyszczenie wszystkich elementów,
  • kontrola i analiza wymiarów - adekwatnie do modelu/producenta,
  • wymiana części zużytych lub uszkodzonych na nowe,
  • precyzyjne wyważenie zespołu wirującego,
  • montaż turbosprężarki w całość,
  • kontrola i ewentualna regulacja ciśnienia doładowania.
example2

Polityka naszej firmy jest prosta każda używana turbosprężarka przechodzi gruntowny przegląd na którego podstawie stwierdzamy czy nadaje się ona do dalszego użytku, jeżeli wszystko jest w bardzo dobrym stanie, jest ona myta i sprzedawana jako element używany, jeżeli jednak stwierdzamy, że któryś z elementów nadaje się do wymiany turbosprężarka jest dodatkowo czyszczona oraz piaskowana specjalnym ścierniwem o bardzo małej gradacji, dzięki temu z czyszczonego elementu zebrane są jedynie zanieczyszczenia i rdza, a struktura zostaje nienaruszona.

Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkie części poddawane są kolejnej diagnozie co do użyteczności, wszystkie elementy wewnątrz turbiny odpowiedzialne za smarowanie i uszczelnianie zostają wymienione na nowe ,a wałek i koło kompresji jeżeli są w idealnym stanie i nie zostaną wymienione na nowe są wyważane do minimalnych wartości na wysoce precyzyjnej wyważarce firmy Schenck. Następnie układ wirujący montowany jest w obudowę łożyskowań i tak powstały rdzeń doważamy na wysokich obrotach nawet do 200.000 obrotów na minutę, dzięki zastosowaniu do tego celu doważarki firmy CIMAT jesteśmy w stanie wykonać doważanie znacznie dokładniejsze niż przewidują to normy. Dzięki temu ,że warunki w maszynie wysokoobrotowej są zbliżone do tych jakie panują w trakcie normalnej pracy silnika możemy upewnić się co do sprawności i szczelności regenerowanej turbosprężarki. Po operacji doważania turbosprężarka składana jest w całość i jeżeli posiada zmienną geometrię testowana jest na maszynie TurboTest dzięki temu możemy wyregulować ją do ustawień fabrycznych. Najnowsze modele turbosprężarek posiadają elektroniczne nastawniki lub czujniki wychylenia w razie potrzeby zostają one wymienione lub naprawione jeżeli jest taka możliwość. Do testowania elektroniki używamy urządzenia firmy Delta-Tech lub maszyny TurboTest